Matolcsy György válik, új párra talált
Hónapok óta barátnője van a jegybankelnöknek, polgármester feleségével már beadták a válópert – értesült a Ripost.
Hónapok óta barátnője van a jegybankelnöknek, polgármester feleségével már beadták a válópert – értesült a Ripost.
Bár egy 2015 végi rendelkezés szigorított a szabályokon, a jegybank vizsgálata feltárta, hogy több pénzügyi intézménynél folytatódnak a jogsértések. A törvény kifejezetten tiltja, hogy ilyen típusú vásárlásoknál hitelt is nyújtsanak, mégis van rá precedens. Az MNB közleménye arról nem szól, hogy milyen szankciókra számíthatnak a vizsgálaton fennakadt cégek.
A versenyhivatal után az MNB is áldását adta az AXA Bank itthoni üzletágának megvásárlására – közölte a vevőjelölt OTP a tőzsde honlapján.
Az MNB átfogó vizsgálata után összesen 54,75 millió forint felügyeleti bírságot szabott ki az OTP-csoportra, és kötelezte a csoporttagokat a feltárt jogsértések megszüntetésére.
Letiltotta a jegybank a tőzsdeügynökösködésről az Excellent Partnership Hungary Kft.-t, a cég ugyanis nem kért engedélyt tevékenységéhez az MNB-től. Bírság is várható, de még nem tudni, mennyi.
A döntőbizottság a Pallas Athéné Alapítványok saját kérésére úgy határozott, hogy a közbeszerzési törvény rájuk is vonatkozik. A közpénz tehát megőrzi közpénz jellegét, legalábbis ezt ígérik a Magyar Nemzeti Bank alapítványai.
Egymillió forintos sérelemdíjat követel az MSZP-s képviselőtől a Magyar Nemzeti Bank elnöke, miután szerinte Bárándy egy május 17-i azonnali kérdés után viszonválaszában lopással vádolta meg őt. A jegybank álláspontja szerint Matolcsynak ezt mint közszereplőnek sem kell eltűrnie.
A Pallas Athéné ingatlanhasznosító zrt. május 18-án öt céget jegyeztetett be a Döbrentei utca 2. szám alá. Az MNB alapítványai 266,4 milliárdos vagyonuknak csak 10 százalékát fektették ingatlanba.
Az MNB tavaly 30 millió forinttal támogatta a Bencsik Gábor és Kerényi Imre nevével fémjelzett Magyar Krónikát, idén az MVM-től kapott 10 millió forintot a jó dolgokról író lap. Az összes szépirodalmi lap támogatására idén 144 millió forintot szán az állam.
A Magyar Nemzeti Bank 6 milliárd forintot költhetett el a Növekedési Hitelprogram népszerűsítésére, a most nyilvánosságra került dokumentumokból pedig az is kiderül, hogy kik jártak igazán jól a kampányokkal. A VS.hu akkora pénzt szakított, mintha ő lett volna a legnépszerűbb magyar hírportál.
Az MNB elnöke számára "a siker hírnöke", hogy ennyire támadják a jegybankot. Ez csupán azt bizonyítja szerinte, hogy a magyar jegybank sikeres, és amit tesz, példaértékű. A Magyar Nemzeti Bank újabb doktori iskolát támogat, ezúttal a győri egyetemen.
Napi kétmillió forintjába kerül az adófizetőknek csak két MNB-ingatlan – az Eiffel Palace és a tiszaroffi kastély – fenntartása, illetve felújítása 2016-ban.
Bár a pénzügyi kultúra fejlesztésére szánta könyvét Matolcsy György, oktatási célokra a kötet teljességgel alkalmatlan. Legfeljebb a tények semmibevételét, a folyamatok egyoldalú bemutatását, az elhallgatásokat lehetne tanítani belőle. A HVG újraolvasta a jegybankelnök gondolatait.
Először szólalt meg a jegybankelnök, mióta az MNB-alapítványok költései nyilvánosak, de nem az alapítványi ügyekről tájékoztatott. Egy könyvbemutatón azt mondta, az MNB a jegybanktörvényben rögzített feladatának tesz eleget, amikor a pénzügyi intézményekre kirótt bírságokból származó bevételeket a lakosság gazdasági ismereteinek bővítésére használja fel.
368 alkalommal tűntek fel meg nem nevezett magánszemélyek az MNB-alapítványok támogatottjai között a múlt pénteken nyilvánosságra hozott adatsorokban. Nevüket a személyes adatok védelmére hivatkozva nem árulták el. Az adatvédelmi ombudsman szerint ennek nem kéne így lennie.
A Fidesz közlése alapján a párt politikusai már-már provokációnak fogják fel, hogy egy újságíró kérdezi őket. Különösen, ha a jegybank függetlenségéről van szó, amire utoljára 2012-ben voltak igazán érzékenyek.
Joób Sándor március 1-jével kezdte meg munkáját az MNB-alapítványoktól busás támogatást kapott kiadó portáljánál. Mint mondta, szeretné visszaállítani a VS-től kapott fizetése közpénz jellegét, ezért a pénzt egy olyan alapítványnak fogja eljuttatni, amely azt átlátható módon költi el. Mindezt VS-es kollégái és az újságírók becsülete érdekében is teszi - közölte.
Elsőként Joó Hajnalka, a Századvég-iratokat kiperlő újságíró távozásáról értesült a nyilvánosság, majd Rovó Attila rovatvezető és Munkácsy Márton szerkesztő, illetve az Indextől igazolt Joób Sándor is felmondott. Távozik a VS-től a hvg.hu két korábbi munkatársa, Kovács Áron és Kósa András, valamint Dzindzisz Sztefan, Szedlák Ádám és Bátorfy Attila újságírók is. Joó azt írta, a szerkesztőség ugyan függetlenül működik, de az ő elveivel és ízlésével nem fér össze, hogy az MNB közpénzzel támogatta meg a kiadót.